bookŹródła

Top 50-strony genealogiczne 2009

Wyróżnienie moikrewni.plPoszukiwanie krewnych i przodków jest obecnie bardzo popularnym i zajmującym zajęciem, niezależnie od wieku osoby, która chce zmierzyć się z tym tematem. Niezależnie od wieku, wszyscy poszukiwacze- początkujący i zawodowi genealodzy mają jeden cel: dowiedzieć się "kim jestem?", "skąd pochodzę?" i "jakie są moje korzenie?".

Właśnie dlatego powstaje coraz więcej stron specjalizujących się właśnie tym temacie, kierujących początkującymi poszukiwaczami wyznaczając kierunki kolejnych działań. Coraz więcej stron stworzonych z myślą o rodzinie, aby ułatwić poszukiwania kolejnym pokoleniom.

Obecnie internet jest jednym z najpopularniejszych źródeł, od których zaczynamy wszelkie działania. Bazy danych dostępne online pozwalają znaleźć odpowiedź na najczęściej zadawane pytanie przez początkujących: "od czego mam zacząć?"

Aby Wam pomóc i oszczędzić Wasz czas, pragniemy stworzyć listę 50 najlepszych polskich stron o tematyce genealogicznej. Wybrane zostaną strony internetowe, rodzinne strony genealogiczne oraz fora, które dotyczą genealogii, heraldyki, poszukiwań.

TopGen

Strona genealogiczna, w której na pierwszym miejscu stawiane będą Kresy, a zarazem stronę kresową, w której na pierwszym miejscu stawiana będzie genealogia.

LTG to nie tylko projekty i spotkania poświęcone genealogii, ale także  opowieści o przodkach i krewnych.

OTG wspiera poszukiwaczy historii rodzinnych i prezentuje wiedzę w tym zakresie

Strona dla wszystkich Stankiewiczów i dla wszystkich, którzy interesują się genealogią.

Informacje o polskich rodach szlacheckich, arystokracji, herbach polskich rodzin szlacheckich. 

Strona poświęcona genealogii panujących dynastii, oraz rodzinom arystokratycznym i szlacheckim.

Działające od 2006 Towarzystwo pomaga w poznaniu historii rodziny, odczytaniu starych zapisków i dokumentów. 

Strona poświęcona historii rodziny. Dla właściciela strony genealogia jest życiową pasją, którą odzwierciedla na swojej stronie.

Autorka strony chce poznać nie tylko swoich krewnych, ale dowiedzieć się również czegoś o tym jak żyli.

Genealogia rodziny Schulz i osób spokrewnionych, a także wspomnienia wojenne i ciekawe historie rodzinne.

Strona prezentuje zebrane informacje o rodzinie w formie "encyklopedii rodziny"  zawierającej 256 not biograficznych.

Poszukiwanie dalszych krewnych i historia rodziny. Oprócz tego wspomnienia i ciekawostki z rodziny Pani Anny. 

Próba znalezienia odpowiedzi na pytania, kto jest kim na zdjęciu, kto jest kim w rodzinie. Kim jesteśmy, skąd pochodzimy? Strona ratuje od zapomnienia historie rodziny Matusiak

Strona poświęcona rodzinie Burzyńskich oraz przyjaciołom. Dzieje rodziny, znalezione najstarsze dokumenty, pochodzenie rodziny z dawnej Galicji.

Strona poświęcona genealogii rodziny Popek. Dostępna w kilku językach pozwala również obcojęzycznym członkom rodziny udzielać się na stronie i czerpać z niej informacje. 
Zbiory dokumentów rodzinnych, historii. Dlaczego nasi przodkowie postępowali tak, a nie inaczej, jaki był cel ich wędrówek.
Strona poświęcona historii starożytnych rodów Łyczkowskich herbów Sulima, Trzaska i innych. Weterani wojskowi i powstań wyzwoleńczych, ofiary represji politycznych z tych rodzin. Dane o szlachcie Wielkiego Księstwa Litewskiego, mapy historyczne. Dostępna jest m.in. w języku białoruskim, rosyjskim i angielskim.
Pan Grzegorz Paweł Ossoliński historią rodu zajmuje się od wielu lat. Strona zawiera informacje zebrane przez członków rodziny oraz ze źródeł bibliograficznych. Opowiada historię rodu, prezentuje zdjęcia i portrety przodków.
Rodzinna strona genealogiczna rodu Molendów z Wielkopolski i Kujaw, opisująca dzieje rodziny od XVIII w. Zawiera sporo informacji o chłopach wielkopolskich, ich życiu, ubiorze, domostwach. Przybliża okolice Poznania i Kujawy oraz opisuje historie tych miejsc.
Serwisie poświęcony naszym przodkom, żołnierzom cesarsko-królewskiej armii i Legionów Polskich. Znajdziesz tu wskazówki jak szukać wiadomości o służbie wojskowej swoich przodków.
Strona zawierająca genealogie familii Koprowskich, oraz innych rodzin z nimi powiązanych przez pokrewieństwo, związki małżeńskie i inne koligacje. Są tu tez stare fotografie rodzinne oraz historia niektórych miejscowości z nimi związanych. 
dodajdo.com

 

Dołącz do nas!

Utwórz drzewo genealogiczne i pozostań w kontakcie ze swoją rodziną.

moikrewni.pl
  • Całkowicie bezpłatne i dziecinnie proste.
  • Zaproś swoich krewnych do wspólnej zabawy.
  • Pewny: Tylko Ty i Twoi krewni możecie zobaczyć Twoje drzewo genealogiczne.
start