[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3807: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3807: file_get_contents(http://static00.moikrewni.pl/genericHTML/footer-pl.html): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known
moikrewni.pl • Prosze o pomoc tłumaczenia z rosyjskiego : Tłumaczenia, znaczenia słów, skróty..

Na forum moikrewni.pl użytkownicy mogą wymieniać się informacjami, odpowiedać na pytania oraz służyć radą i pomocą.

follow me on twitter
Teraz jest Pt maja 25, 2018 3:56 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Prosze o pomoc tłumaczenia z rosyjskiego
PostNapisane: Wt gru 15, 2009 5:14 pm 

Poniżej znajduje się skan metryki mojej babci
Załącznik:
Metryka babci Anny Wijas 1.jpg
Metryka babci Anny Wijas 1.jpg [ 44.83 KiB | Przeglądane 4535 razy ]

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Prosze o pomoc tłumaczenia z rosyjskiego
PostNapisane: Wt gru 15, 2009 8:30 pm 

Podaj dane dotyczące osoby i miejsc mogących wystąpić w powyższym tekście. Bedzie łatwiej tłumaczyć

115 Gałęzice
Działo się we wsi Piekoszów dwudziestego pierwszego czerwca/czwartego lipca tysiąc dziewięćset jedenastego roku o godznie ósmej po południu . Stawił się Feliks Wijas lat trzydzieści osiem mający chłop rolnik we wsi Gałęzice zamieszkały w obecności świadków Jana Czwartosza czterdzieści pięć lat mającego i Jana Wróbla pięćdziesiąt lat mającego oby chłopów rolników we wsi Gałęzice zamieszkałych i okazał nam dziecię płci żeńskiej oznajmiając ze urodziło sie ono we wsi Gałęzice osiemnastego czerwca/ pierwszego lipca bieżącego roku o godzinie drugiej po południu z prawowitej jego małżonki Marianny z Giemzów lat trzydzieści mającej. Dziecięciu temu na chrzcie świętym odbytym w dniu dzisiejszym przez księdza T.... Janowskiego nadano imię Anna a rodzicami jego chrzestnymi byli Jan Świercz i Anna Jakubowska. Akt ten stawiającemu i świadkom niepiśmiennym przeczytany nam tylko podpisany.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 15, 2009 10:53 pm 

Bardzo dziękuje za to tłumaczenie niebywale pomogło mi określić date narodzi pradziadka 1873 i prababci 1881 ale nie rozumiem o co chodzi z tymi datami ze czerwiec i lipiec bo np babcia Anna urodziła się 1/07/1911 więc skąd ten czerwiec.
Ale jeszcze raz dziekuje - tłumaczenie perfekcyjne

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 15, 2009 11:19 pm 

W tym czasie w zaborze rosyjskim jako urzędowy był wprowadzony kalendarz juliański, stąd te podwójne daty.

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr gru 16, 2009 12:08 am 

o kurcze tego to nie wiedziałem. Bardzo dziękuje za okazaną pomoc. Teraz z tymi nowymi danymi znów podejme współprace z proboszczem z parafii dziadków. Jeszcze raz wielkie dzięki

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N gru 20, 2009 3:21 pm 

http://picasaweb.google.pl/michalbogusi ... SFq-LfzAE#
Witam prosże o przetłumaczenie z języjka rosyjskiego starego 2 metryk urodzenia mojej prababci i jej siostrzy imiona itd... jak leci tak zebym mógł zmiarkować o daty urodzenia jej i daty jak są jej rodziców a przynajmniej jak nie ma to ile lat mieli jak ją urodzili bym był wdzięczny za pomoc Pozdrawiam Robert

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 21, 2009 12:55 pm 

Robercie popraw post w taki sposób żeby było wiadomo o co prosisz i czego oczekujesz. Bo czytając go w obecnej formie nie bardzo wiadomo.
Podaj wszelkie wiadome Ci fakty - zapewne znasz imiona i nazwiska osób oraz być parafie i inne miejscowości wystepujące w aktach- po co tłumaczący ma zachodzić w głowę o jakie nazwy chodzi ??

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 21, 2009 2:33 pm 

Witam dzięki za odpisanie ale chyba albo ja się pomyliłem robiąć te zdjęcia bo ktoś na forum genealodzy przetłumaczył miesjcowość padła ale nie padło imię moich krewnych tzn Marianna i jej siostra z Marciniaków
albio ksiadz źle wpisał być może pozycję nr aktów bo w spisie alfabetycznym widać było jak dobrze odczytał mój wujek imię padło ale jak robiłem to zdjęcie to już jak widać nie padło Pozdrawiam Robert miesjcopwość to Dalikowo Pozdrawiam i wesołych świąt

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 21, 2009 11:05 pm 

Robercie z całym szacunkiem, ale czy możesz napisać te post po polsku? Przykro mi ale ja nie rozumiem o czym piszesz!?

Zgłoś ten post
Odpowiedz z cytatem  

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach