02-02-2011

Serwery Moikrewni.pl zamknięte z dniem 15 lutego 2011

uwaga

We wrześniu informowaliśmy Państwa, iż serwery Moikrewni.pl zostaną zamknięte z dniem 31 stycznia 2011. Nastąpiła pewna zmiana, dlatego też przedłużyliśmy ten termin do 15 lutego 2011. Pracujemy nad przeniesieniem Forum – także mogą Państwo mieć pewność, iż jego treści nie zostaną utracone. Co zapewne przyda się Państwu w dalszych badaniach genealogicznych.

Osoby, które nie zdążyły jeszcze wyeksportować drzewa z Moikrewni.pl, a życzą sobie tego teraz jest na to ostateczny czas – aby wykonać eksport GEDCOM. Prosimy pamiętać również i Państwa dane zostały przeniesione do MyHeritage – i tam możecie Państwo, kontynuować rozbudowę drzewa – na takich samych warunkach jak na Moikrewni.pl (mowa tutaj o użytkownikach Moikrewni.pl, którzy dopiero co dowiedzieli się o przejęciu portalu przez MyHeritage).

Tak jak wspominaliśmy dane ze strony moikrewni.pl znajdują się na serwerach w Niemczech. I tym razem już ostatecznie zostaną usunięte z dniem 15 luty 2011 – z Internetu. Tak długo macie możliwość eksportowania swoich danych za pomocą GEDCOM z Moikrewni. Dłuższe utrzymanie strony Moikrewni nie będzie już możliwe!

Przypominamy, iż w celu zachowania prywatności Użytkowników wszystkie dane zostaną usunięte nieodwracalnie. Ponieważ wszystkie dane zostały przeniesione już na MyHeritage – nie jest potrzebne kopiowanie ich ponownie z serwera.  Poprzez powyższą wiadomość chcemy Państwa poinformować o ostatecznej już tym razem dacie wyłączenie serwerów Moikrewni.pl.

dodajdo.com
20-09-2010

Ważna wiadomość: wyłączenie serwerów na Moikrewni.pl

uwaga

Chcielibyśmy Państwa poinformować, iż z dniem 15.02.2011 roku serwery portalu moikrewni.pl zostaną wyłączone. Więcej informacji na Blogu – TUTAJ.

______________________________________

Z powodu połączenia portali Moikrewni.pl z MyHeritage.pl dane z portalu Moikrewni.pl zostały przeniesione na MyHeritage.pl. Od lutego 2010 każdy kto chce kontynuować budowę swojego drzewa genealogicznego loguje się już na MyHeritage.

Dane, które zostały wprowadzone przez Użytkowników na Moikrewni.pl są nadal dostępne jednakże nie można ich już więcej edytować. Każdy kto chce zabrać swoje dane z Moikrewni może nadal eksportować plik GEDCOM wraz ze zdjęciami.

server

Dane ze strony Moikrewni.pl znajdują się obecnie na serwerach w Niemczech, a dokładnie w mieście Hamburg. Zgodnie z umową MyHeritage musi zwrócić te serwery. Oryginalnie wyłączenie serwerów z danymi Moikrewni miało mieć miejsce 18 sierpnia 2010. Jednakże, MyHeritage po raz kolejny negocjował warunki utrzymania danych na serwerach i zostaną one na wyżej wspomnianych serwerach do stycznia 2011.  Więc nie jak planowano na początku, iż serwery zostaną wyłączone w sierpniu 2010, a nastąpi to dokładnie 31 stycznia 2011 roku. Tak długo macie możliwość eksportowania swoich danych za pomocą GEDCOM z Moikrewni. Dłuższe utrzymanie strony Moikrewni niestety nie jest możliwe!

W celu zachowania prywatności Użytkowników wszystkie dane zostaną usunięte nieodwracalnie. Ponieważ wszystkie dane zostały przeniesione już na MyHeritage – nie jest potrzebne kopiowanie ich ponownie z serwera.  Poprzez powyższą wiadomość chcemy Państwa uprzedzić z wyprzedzeniem, że nastąpi wyłączenie serwerów Moikrewni wraz z podaniem dokładnej daty.

dodajdo.com
28-04-2010

Żegnaj blogu moikrewni!

Jak już pewnie część z Was zauważyła pojawił się polskojęzyczny blog na MyHeritage! Od dzisiaj możecie nas śledzić właśnie na tym nowym blogu! Aby przejść do blogu na MyHeritage kliknij TUTAJ.


blog


Blog moikrewni kończy swój żywot! Już nie będą się na nim pojawiały posty! Dlatego też prosimy o korzystanie już w pełni usług MyHeirtage. Tak jak obiecaliśmy pojawił się polski blog, fora: ogólne i genealogiczne oraz pomoc – wszystko w języku polskim!


A więc nie zwlekajcie i korzystajcie już z bloga na MyHeritage, gdzie również możecie również posty komentować! Ponadto, mała niespodzianka na Blogu MyHeritage – WYGRAJ ROCZNY PREMIUM ABO!


Serdecznie pozdrawiamy!

dodajdo.com
Umieszczono w Info, MyHeritage.pl, Nowości
26-04-2010

Nowość…

Od dzisiaj niemieccy użytkownicy, jak i użytkownicy, którzy preferują używanie MyHeirtage w wersji niemieckiej mogą się logować na www.myheritage.de. Wcześniej było to tylko możliwe przez myheritage.com, co ostatnio zostało zmienione, gdyż w końcu udało się Nam dostać domenę dla niemieckiej wersji.


mh_de1


Ponadto, użytkownicy mogą się z nami kontaktować w ważnych przypadkach poprzez nowy Skype: MyHeritage_Poland. W sprawach związanych z problemami ogólnymi i zapytaniami prosimy pamiętać by kierować maile na: support@myheritage.com

Uwaga: Skype moikrewni.pl-redakcja nie będzie już dostępny online, prosimy o zmianę w waszych kontaktach Skype na nową nazwę. Nowy numer telefonu do MyHeritage.pl pojawi się wkrótce, o czym poinformujemy w tym topiku.


moitoher
My status

Kliknij ikonkę, aby dodać Nas do swojego Skype :)


Serdecznie pozdrawiamy,
Twój Team MyHeritage.pl

dodajdo.com
Umieszczono w Info, MyHeritage.pl
23-04-2010

W jaki sposób mogę zmienić mail oraz hasło?

Często nas pytacie w swoim mailach w jakie sposób można zmienić swoje hasło dostępu oraz e-mail. Poniżej krótkie wytłumaczenie.

Aby zmienić swój e-mail bądź hasło należy udać się do zakładki Mój profil – Edytuj mój Profil. Tam możemy zmienić te dane rysunek poniżej.


email

(kliknij na obrazek, aby powiększyć)


Prosimy zapisać zmiany po zmianie tych danych :) Ponadto jeśli macie specjalne życzenia co do funkcji, które jeszcze powinny być opisane na Blogu prosimy o komentarze pod tym postem.


Miłego weekendu,
Twój Team MyHeritage.pl

dodajdo.com
22-04-2010

22.04. DZIEŃ ZIEMI

Dzisiaj obchodzimy światowy Dzień Ziemi. Z tego też względu przygotowaliśmy coś specjalnego dla Was!

Dzień Ziemi (ang. Earth Day), znany też jako Światowy Dzień Ziemi – jest to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. Korzenie Dnia Ziemi wiążą się z obserwacją przesilenia letniego, będącą okazją do wykorzystania sprzyjającej aury, która ma ułatwić zorganizowanie udanych imprez masowych.

“Oby nadchodzące Dni Ziemi były spokojne i pogodne dla naszego pięknego statku kosmicznego, jakim jest nasza planeta w miarę jak kręci się oraz krąży w mroźnej przestrzeni ze swoim ciepłym i wrażliwym ładunkiem ożywionej natury.”


— Sekretarz Generalny ONZ U Thant, 21 marca 1971 r.


Ocieplenie się klimatu, zanik różnych gatunków zwierząt, jak również niszczenie lasów na świecie to wszystko dzieło człowieka, o czym przypomina Nam ekolog Willie Smits jednakże mając nadzieje na, że jeszcze można odwrócić tę negatywną tendencje.  Doktor Smits jest z pochodzenia holendrem. Od 30 lat mieszka i pracuje w Indonezji, gdzie próbuje ratować gatunki zwierząt, które są na wymarciu. Prawdopodobnie najbardziej jest znany z pracy w celu zachowania zagrożonych gatunków orangutanów. Jest on również mikrobiologiem, ekspertem do spraw gleby i chorób tropikalnych, wykładowcą matematyk, a nawet genealogiem. Ponadto założył specjalne fundacje, które wspierają zagrożona gatunki orangutanów oraz lasów deszczowych między innymi fundację Masarang.


orangutan


Na Borneo (Indonezja) w 1991 r. założył Borneo Orangutan Survival Foundation (BOS), największą na świecie organizację zajmującą się ochroną zagrożonych orangutanów.

Nadzieja na przyszłość…

Do tej pory Smits uratował tysiące hektarów dzikiej przyrody, a także tysiące orangutany. “Opiekuje się większą ilością orangutanów niż wszystkie razem wzięte ogrody zoologiczne na całym świecie, ponieważ ludzie nie opotrafią  o nie dostatecznie zadbać w środowisku nie naturalnym”, mówi Smits.

orang

MyHeritage ofiaruje część zysków ze specjalnej kampanii z okazji Dnia Ziemi dla fundacji doktora Smits.


Twój Team MyHeriatage.pl


dodajdo.com
Umieszczono w Info, MyHeritage.pl
21-04-2010

Kto oglądał?

Aby sprawdzić i przekonać się kto oglądał nasz profil wystarczy udać się Mój Profil – tam zobaczymy licznik oglądania naszego profilu oraz kiedy został wyświetlony. Ponadto licznik wyświetleń znajduje się także w na stronie startowej w prawym dolnym rogu oraz w zakładce ‘Społeczność’ – ‘Użytkownicy’ – ‘Mój profil użytkownika.’ Rys. poniżej.


kto


(kliknij na obrazek, aby powiększyć)

Ponadto często nas pytacie, dlaczego na pierwszej stronie nie ma wyświetlonych ostatnich wizyt w drzewie,  odpowiedz jest prosta: jest ta funkcja ale znajduje się w zakładce Członkowie witryny – Ostatnia wizyta. Klikając na ostatnia wizyta otrzymujemy spis od ostatniej osoby, która odwiedziła naszą stronę.  Rys. poniżej.


kto2


(kliknij na obrazek, aby powiększyć)

Serdecznie pozdrawiamy,
Twój Team MyHeriatge.pl

dodajdo.com
Umieszczono w Info, MyHeritage.pl
20-04-2010

Funkcja: Dołącz/Odłącz w Family Tree Builder

Darmowa wersja domowa – Family Tree Builder – jeden z najbardziej rozwiniętych programów genealogicznych na świecie, który 100% może się synchronizować z wersją drzewa online. Family Tree Builder jest profesjonalnym programem genealogicznym dotyczącym danych i nośników, zapewnia pełne raporty i wykresy oraz wiele więcej – o czym można przeczytać w instrukcji TUTAJ.
Natomiast klikając na poniższy obrazek możesz pobrać domową wersję Family Tree Builder.


family


Funkcja Dołącz/Odłącz może być używana za każdym razem jak chcemy utworzyć związek pomiędzy dwoma osobami, którzy są już w drzewie genealogicznym. Na przykład, jeśli kuzyni, którzy są już w Twoim drzewie genealogicznym i pobrali się między sobą, możesz zaznaczyć ich jako małżonkowie bez wstawiania, któregokolwiek z nich dwa razy.

Do tego może właśnie posłużyć funkcja Dołącz/Odłącz dzięki, której możemy “wirtualnie” przenosić dane osoby bez usuwania krewnych pomiędzy! Jeśli ktoś z Was utworzył jakoś gałąź i później okazało się, że jedna osoba jest w niewłaściwym miejscu to można ją Odłączyć i później Dołączyć do właściwego miejsca. Wystarczy kliknąć na Edytuj na danym profilu w drzewie w Family Tree Builder i kliknąć prawą myszką, a otworzą nam się możliwości: Odłącz/Dołącz. droga możliwością jest udanie się do zakładki Osoby jak na rys. poniżej.


dolacz1

(kliknij na obrazek, aby powiększyć)


Później już poprawiony projekt można Publikować do witryny online, jednakże trzeba sobie wtedy zdać sprawę, iż każde poprawki i zmiany trzeba nanosić w Family Tree Builder i ponownie publikować. Nasi technicy pracują nad ulepszeniem tego systemu jak  i na wprowadzeniem funkcji Dołącz/Odłącz w drzewie online.


Twój Team MyHeritage.pl

dodajdo.com
Umieszczono w Info, MyHeritage.pl
19-04-2010

MyHeriatge_pl na Twitterze…

Od dzisiaj możecie Nas śledzić na bieżąco na naszym Twitterze, pod http://twitter.com/myheritage_pl  :)


pl

twitter_128x1281


Dla tych którzy nie wiedzą co to jest Twitter lub zapomnieli krótkie przypomnienie:

Twitter – darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów. Tweet to krótka, nie przekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Użytkownicy mogą dodawać krótkie wiadomości do swojego profilu z poziomu strony głównej serwisu, wysyłając SMS-y lub korzystając z zewnętrznych aplikacji.”*


twitter42


Klikając na powyższy obrazek możemy dowiedzieć się o różnych nowinkach u Nas :) – poprzez odczytywanie krótkich Tweetów. Tutaj znajduje się link: https://twitter.com/myheritage_pl :)   Ponadto już niedługo pojawi się polski blog, o czym poinformujemy na również na blogu i tam będzie pod linkowany też nasz Twitter.

Ponadto poniżej znajdują się  Twittery MyHeritage z innych języków:

MyHeritage Francja

MyHeritage_Rosja

MyHeritage Hiszpania

MyHeritage Genealogia

MyHeritage UK

MyHeritage

MyHeritage Turcja


* źródło: Wikipedia
dodajdo.com
Umieszczono w MyHeritage.pl, Od redakcji
16-04-2010

Raporty

Na MyHeritage znajduje się szereg raportów, które można wygenerować. Między innymi znajdują się tam:


  • Raport zależności – pomiędzy dwoma dowolnymi osobami z drzewa
  • Raport o przodkach – raport dotyczący przodków danej osoby
  • Raport o zstępnych – raport dotyczący potomków danej osoby
  • Raport miejsca – raport dotyczący miejsc danej osoby
  • Raport źródeł – dotyczy przypisanych źródeł / cytatów

Raporty


Co trzeba zrobić, aby otrzymać taki raport zależności?


Wybierz osobę docelową i źródłową, a potem kliknij przycisk Wyświetl pokrewieństwo, żeby wyświetlić pokrewieństwo pomiędzy nimi.


Przykład: raportu zależności.


raporty1


Jak widać na powyższym obrazku, raport jest przedstawiony w formie grafu oraz pod nim znajduję się także opis danego pokrewieństwa.


Co trzeba zrobić, aby otrzymać raport o przodkach?


Raportu zależności porównuje relacje dwóch osób. Natomiast raport o przodkach przedstawia przodków od osoby głównej (tej której wybierzemy). Prosimy pamiętać, że możemy zawęzić pokolenia od 1-8 oraz czy chcemy ustawić nasz raport w pionie czy w poziome (Góra, Bok), jak również jak również możemy zmienić wzór raportu (skórka). Rys. poniżej przedstawia raport przodków.


przodek


Miłego weekendu,
Twój Team MyHeritage.pl

dodajdo.com
Umieszczono w Info, MyHeritage.pl